Anneler Günü ne zaman, hangi gün? Anneler Günü önemi nedir? / Pendik Barış Çiçek-Pendik Çiçekçi,Pendik Çiçekçiler,Pendik 24 Saat Çiçekçi,Üst Kaynarca Çiçekçi,Alt Kaynarca Çiçekçi,Pendik Çiçek Gönder,Pendik Nöbetçi Çiçekçi,Gül Buketi,Kutu İçinde Çiçekler,Papatya Buketi,Pendik Çiçekçisi,Pendikte Çiçekçiler
Bugün 28 Eylül 2020, Pazartesi         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
10
5.498

24 SAAT WHATSAPP DESTEK HATTI İLE HİZMETİNİZDEYİZ
24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ
BARIŞ ÇİÇEKÇİLİK
KIZ İSTEME BUKETİ
PAPATYALAR GÜLÜMSETİRsmiley
DÜKKANIMIZlaugh

 

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Anneler Günü ne zaman, hangi gün? Anneler Günü önemi nedir?
30 Nisan 2019, 21:40

'Anneler günü ne zaman? Anneler günü hangi gün?' sorularının yanıtları Mayıs ayına yaklaşmamız ile birlikte araştırılmaya başlandı. Anneler Günü, değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanıyor. Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gün olarak belirtiliyor. Annelerin hatırlandığı bu özel günde minik hediyelerde alınıyor. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutluyorlar. Peki, anneler günü tarihçesi nedir? Anneler günü hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

'Anneler günü ne zaman? Anneler günü hangi gün?' gibi soruların cevapları Nisan ayının son günlerine gelmemiz ile birlikte merak edilmeye başlandı.  Tüm dünyada her sene farklı zamanlarda kutlanan Anneler Günü  Türkiye'de her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanıyor. Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla kutlanıyor.  Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gün olarak karşımıza çıkıyor. Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlıyor. Anneler günü tarihçesi nedir? Anneler günü hakkında merak edilenlerin tümü haberimizin içerisinde yer alıyor.

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN? ANNELER GÜNÜ HANGİ GÜN?
Anneler Günü Türkiye’de mayıs ayının ikinci haftasının pazar günü kutlanıyor. Yani bu yılki Anneler Günü 12 Mayıs'a denk geliyor.

ANNELER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?
Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

ANNELER GÜNÜ MESAJLARI
Küçükken başucumda bana ninni söylerdin, sabahları uyanınca, beni okşar severdin. Benim annem, güzel annem beni al dizlerine. Kucağında okşa beni, ninniler söyle yine. Bugün hâlâ kulağımda çınlıyor tatlı sesin. Güzel annem, kalbimin sen, en büyük neşesisin. Anneler günün kutlu olsun.

Ah dağılsam dizine, uyusam doymaksızın, sabah olmasa gece kaçmaktan dermansızım, sür beni gül yüzüne ki, sende kalsın sızım. Ağlıyor musun anne gidiyor hayırsızım. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!

Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

Beni başkası ağlatırken derdime derman olan o, başkası bırakırken her an yeniden sahip çıkan o. Seni seviyorum anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.