Aloe Vera Faydaları Nelerdir? 8 inanılmaz Fayda / Pendik Barış Çiçek-Pendik Çiçekçi,Pendik Çiçekçiler,Pendik 24 Saat Çiçekçi,Üst Kaynarca Çiçekçi,Alt Kaynarca Çiçekçi,Pendik Çiçek Gönder,Pendik Nöbetçi Çiçekçi,Gül Buketi,Kutu İçinde Çiçekler,Papatya Buketi,Pendik Çiçekçisi,Pendikte Çiçekçiler
Bugün 01 Ekim 2020, Perşembe         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
7
5.520

24 SAAT WHATSAPP DESTEK HATTI İLE HİZMETİNİZDEYİZ
24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ
BARIŞ ÇİÇEKÇİLİK
KIZ İSTEME BUKETİ
PAPATYALAR GÜLÜMSETİRsmiley
DÜKKANIMIZlaugh

 

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Aloe Vera Faydaları Nelerdir? 8 inanılmaz Fayda
29 Haziran 2019, 00:06

Aloe vera faydaları sebebiyle binlerce yıldır kullanılan oldukça popüler ve şifalı bir bitkidir. En çok cilt yaralanmaları tedavisi için bilinse de aloe veranın sağlığa faydaları oldukça fazladır. Bu yazıda aloe veranın faydalarını sizler için açıklayacağız.

1. Aloe vera sağlıklı bitki bileşikleri içerir

Aloe vera, yapraklarında su depolayan kalın ve kısa gövdeli bir bitkidir.

Kozmetik, ilaç ve gıda endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır ve dünya genelinde yıllık ortalama 13 milyar dolarlık piyasa değerine sahiptir.

Aloe vera, yaklaşık 30-50 cm uzunluğa kadar büyüyebilen kalın, sivri ve etli yeşil yaprakları ile bilinir.

Her yaprak, su depolayan sümüksü bir dokuya sahiptir. Bu sümüksü, su dolu doku, aloe vera ürünlerinde kullanılan maddedir.

Bu jel, vitaminler, mineraller, amino asitler ve antioksidanlar dahil bitkideki biyoaktif bileşiklerin çoğunu içerir.

ÖZET

 

Aloe vera kozmetik, ilaç ve gıda endüstrisinde kullanılan popüler şifalı bir bitkidir. Yaprakları sayısız faydalı bileşik içeren jel benzeri bir madde ile doludur.

 

2. Aloe veranın antioksidan ve antibakteriyel özellikleri vardır

Aloe vera jeli, polifenoller olarak bilinen geniş bir madde ailesine ait olan güçlü antioksidanlar içerir. Antioksidanlar sağlık için önemlidir.

Bu polifenoller, Aloe vera içindeki diğer bazı bileşiklerle birlikte, insanlarda enfeksiyonlara neden olabilecek bazı bakterilerin büyümesini önlemeye yardımcı olabilir.

ÖZET

 

Aloe vera, çeşitli güçlü antioksidan bileşikler içerir. Bu bileşiklerin bazıları zararlı bakterilerin gelişmesini önlemeye yardımcı olabilir.