Gelin Arabası“ Neden Süslenir? / Pendik Barış Çiçek-Pendik Çiçekçi,Pendik Çiçekçiler,Pendik 24 Saat Çiçekçi,Üst Kaynarca Çiçekçi,Alt Kaynarca Çiçekçi,Pendik Çiçek Gönder,Pendik Nöbetçi Çiçekçi,Gül Buketi,Kutu İçinde Çiçekler,Papatya Buketi,Pendik Çiçekçisi,Pendikte Çiçekçiler
Bugün 01 Ekim 2020, Perşembe         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
7
5.520

24 SAAT WHATSAPP DESTEK HATTI İLE HİZMETİNİZDEYİZ
24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ
BARIŞ ÇİÇEKÇİLİK
KIZ İSTEME BUKETİ
PAPATYALAR GÜLÜMSETİRsmiley
DÜKKANIMIZlaugh

 

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Gelin Arabası“ Neden Süslenir?
28 Temmuz 2019, 00:33

Tarihler boyu gelin alma her zaman özel bir olaydır! Günümüzün modern arabalarının süslenmesine benzer adet, kendi zamanındaki ulaşım imkanları dahilinde kullanılan araçlar üzerinde uygulanmış olup halen devam etmektedir! Atlar, at arabaları, traktörler, arabalar, cipler, minübüsler, kamyonlar ve hatta otobüsler ve tırların dahi süslendiği görülmüştür.

Peki neden süslenir! Bunun en güzel izahı herhalde geline ve damada bakmakla olur! Gelin ve damat da her zamankinden çok farklı giyinirler. Keza misafirler de günün anlamına uygun özel kıyafetler giyerler ve o gün davranışlar bile değişir! Harcamalar, ikramlar en hat safhada yapılır. Bunlar hep olurken de gelin ve damadın kullanacağı araç herhalde sıradan olamaz. O yüzden taşıma için düşünülen araç süslenmesi için Şenol ve ekibinin maharetli ellerine bırakılır! Hemen kısacık bir süre içinde unutulmaz gününüzü daha da unutulmaz yapmaya aday bir araç hazır olur!.