Nişan Çiçeği Nasıl Olmalı? / Pendik Barış Çiçek-Pendik Çiçekçi,Pendik Çiçekçiler,Pendik 24 Saat Çiçekçi,Üst Kaynarca Çiçekçi,Alt Kaynarca Çiçekçi,Pendik Çiçek Gönder,Pendik Nöbetçi Çiçekçi,Gül Buketi,Kutu İçinde Çiçekler,Papatya Buketi,Pendik Çiçekçisi,Pendikte Çiçekçiler
Bugün 01 Ekim 2020, Perşembe         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
7
5.520

24 SAAT WHATSAPP DESTEK HATTI İLE HİZMETİNİZDEYİZ
24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ
BARIŞ ÇİÇEKÇİLİK
KIZ İSTEME BUKETİ
PAPATYALAR GÜLÜMSETİRsmiley
DÜKKANIMIZlaugh

 

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Nişan Çiçeği Nasıl Olmalı?
16 Agustos 2019, 16:37

Nişan Çiçeği Nasıl Olmalı?

Nişan çiçeği nasıl olur diye merak eden gelin adaylarına öncelikle nişan çiçeği seçeneklerinden bahsedelim. Nişan çiçeklerinin iki çeşidi var: Nişan el çiçekleri ve nişan masa çiçekleri.

Nişan el buketlerini, nişanlığının tamamlayıcı aksesuarı olarak kullanabilirsin. Nişan masa çiçekleri ise masa süslemesinin başrol oyuncusu diyebiliriz.

Nişan çiçeklerinden el buketi modeline, organizasyonun konsepti, mevsim, elbisenin rengi ve modeli gibi kriterleri göz önünde bulundurarak karar verebilirsin. Eğer nişan elbisen sade, abartısız bir modelse nişan gelin buketini gösterişli tasarımlardan seçebilirsin.

Gelin buketinin damatla uyumuna da özen göstermelisin. Eğer müstakbel eşin yaka çiçeği kullanacaksa, gelin buketinde uyumlu tonlar ve malzemelerin kullanılmasına dikkat edebilirsin.

Gelelim nişan masa çiçeklerine… Mevsim, nişan konseptin, mekanın açık ya da kapalı olması, tavan yüksekliği gibi kriterler masa çiçeği modelini seçerken dikkate alman gerekenlerden.

nişan çiçeği nasıl olur

Biz bu yazımızda nişan el buketi ve nişan masa çiçeği modellerinden bahsedeceğiz. Eğer senin aradığın nişan çiçeği, “söz nişan çiçekleri” olarak da geçen, erkek tarafının kız istemeye giderken yaptırdığı modellerse, bunun için seni şöyle alalım: Kız İsteme Seremonisi

Nişan Buketi

Nişanlanacak gelin adaylarının en şık aksesuarlarından biri nişan buketidir. Nişan elbisenin en önemli aksesuarlarından olan nişan buketini ister doğal ister yapay modeller arasından seçebilirsin. Peki kimler doğal, kimler yapay nişan çiçeklerini tercih etmeli? Hadi sırasıyla inceleyelim:

Canlı Nişan El Çiçeği

Nişan gelin çiçeği modelleri arasında genellikle canlı nişan el çiçekleri revaçta diyebiliriz. Çünkü canlı nişan buketleri hem doğal görünüyor hem de gelin adaylarına şıklık katıyor. Tabii canlı nişan çiçek buketi için düğün konseptini ve mevsimi göz önünde bulundurmanda fayda var. Örneğin; ilkbahar aylarında kır organizasyonu şeklinde bir nişan töreni planlıyorsan ayçiçeği, papatya, lale gibi canlı çiçeklerden bir buket yaptırabilirsin.

canlı nişan çiçeği

Buketini evde de hazırlayabilirsin. Nasıl mı? Şu yazımıza göz atabilirsin: Gelin Buketin Bedavaya Gelsin: Evde Gelin Çiçeği Yapımı

Yapay Nişan Çiçeği Buket Modelleri

Nişan çiçeğini saklaması zor, doğal çiçekler yerine yıllarca hatıra olarak saklayabileceğin yapay çiçeklerden de seçebilirsin. En sevdiğin çiçeklerin taze olduğu mevsimde nişanlanmıyorsan, bu çiçeklerin yapay alternatiflerini tercih edebilirsin. İster aksesuar firmalarının kumaş ve plastikten yapılan modellerini değerlendirebilir istersen son yıllarda trend olan taşlı, aksesuarlı gelin çiçeği modellerini kullanabilirsin.

yapay nişan çiçeği buket

Nişan saçı modeline karar verdin mi? Şu galerimiz sana ilham verebilir: Nişan Saçı Modelleri

Tabii tarzın da önemli. Özellikle vintage tarza sahip bir gelinsen dantel, tüy ya da kurdelelerle yapılan gelin buketi modellerini; bohem bir tarzın varsa, kozalak, saman gibi malzemelerden hazırlanan nişan el çiçeği modellerini kullanabilirsin.

nişan çiçeği modelleri