Evde Çiçek Bakımı / Pendik Çiçekçi,Pendik Çiçekçiler,Pendik 24 Saat Çiçekçi,Üst Kaynarca Çiçekçi,Alt Kaynarca Çiçekçi,Pendik Çiçek Gönder,Pendik Nöbetçi Çiçekçi,Gül Buketi,Kutu İçinde Çiçekler,Papatya Buketi,Pendik Çiçekçisi,Pendikte Çiçekçiler,Pendik cicekci
Bugün 27 Ekim 2021, Çarşamba         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
6
8.754

 

24 SAAT WHATSAPP DESTEK HATTI İLE HİZMETİNİZDEYİZ
24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ
BARIŞ ÇİÇEKÇİLİK
KIZ İSTEME BUKETİ
PAPATYALAR GÜLÜMSETİRsmiley
DÜKKANIMIZlaugh

 

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Evde Çiçek Bakımı
30 Ocak 2021, 15:28

Evde çiçek bakımının yine temel adımlarından sayılan toprak seçiminde dikkatli olmak çok önemli. Aksi halde çiçek ihtiyaç duyduğu besinleri ve diğer yararlı maddeleri bağlandığı topraktan temin edemez ve kısa ömürlü olur. Genel olarak ev bitkileri için torf, yani organik maddeler bakımından zengin toprak önerilir ama bu da yine seçeceğiniz bitkiye göre değişiklik gösterecektir.

Örneğin kaktüsler çiçek toprağı ve kalın kum karışımını severken menekşeler torf bakımından zengin toprakları, orkidelerse kendileri için özel olarak hazırlanan farklı bir toprak türünü sever. Bu nedenle yetiştireceğiniz çiçeği iyi tanımalı ve ona uygun toprağı aldığınızdan emin olmalısınız.

Aynı zamanda toprağın da tıpkı saksı gibi zaman zaman değiştirilmesi ve temizlenmesi gerektiğini unutmamalı, çiçeğinizden toprağın üzerine dökülen yaprakları ve diğer yabancı maddeleri sık sık temizlemelisiniz. Toprağı saksıya yerleştireceğiniz ilk zamanda çok bastırmamaya özen göstermeyi ve bitkinin köklerinin hava alabilecek şekilde kalmasını sağlamayı da unutmamalısınız. Aksi takdirde bitkinizin kökleri çok ciddi bir şekilde zarar görür ve bu zararın dönüşü olmayabilir.Çiçek sulama, çiçek bakımının en sık tekrarlanması gereken kısmı olduğundan oldukça önemli. Saksı değişimi, toprak seçimi, ortamın sıcaklık ve nem dengesi gibi durumlar yılda bir ya da birkaç kez kontrol edildiğinde yetiyorken sulama işlemi günde 1 kez bile olabildiğinden asla unutmamak gerekiyor.

Elbette ne sıklıkla sulayacağınız yetiştireceğiniz çiçeğin türüne göre çok büyük değişiklikler gösterebiliyor. Örneğin orkideler ve menekşeler genel olarak 4 ila 7 günde 1 olacak şekilde sulanırken, kaktüsler ayda 1 ya da 2 kez sulama ister.

Ancak sulama yaparken dikkat etmeniz gereken başka noktalar da var. Öncelikle sulamayı hep aynı gün ve aynı saatte yapmaya özen göstermelisiniz. Çiçeğinizin buna alışması daha sağlıklı bir şekilde yetişmesini sağlar. Yine bir örnekle açıklayacak olursak haftada 1 kez suladığınız bir çiçek varsa onun için haftanın belirli bir gününü hatta saatini seçin, "Pazartesi saat:15.00'te sulayacağım" gibi ve mümkün olduğunca belirlediğiniz bu gün ve saatten şaşmayın.

Çiçeği sulama vaktinin geldiğini anlamak için mutlaka toprağını elinizle kontrol edin. Eğer parmağınızla yokladığınız toprak çok kuruysa hemen sulama yapın, eğer nemliyse sulama yapmanıza gerek olmayabilir.

Sulama yaparken suyun bitkinin yapraklarına ya da çiçeklerine gelmemesine dikkat edin. bunun için mümkünse ince uçlu sulama kaplarını tercih edin ve doğrudan toprağı sulayın. Böylece çiçekleriniz çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı olacaktır.

Son olarak, sulama yapmadan önce çiçeğinizin saksısının altında bulunan tablanın mutlaka boş olduğundan emin olun. Aksi halde kökleri fazla suya maruz kalıp çürüyebilir, aman diyelim.

Bulunduğu ortamı sevmesi gerek: Sıcaklık, ışık ve nem

 

 

Pendik Barış Çiçek-Pendik mahallesi çiçekçi, Pendik meydan çiçekçi, Pendik merkez çiçekçi, Pendik caddesi çiçekçi, Pendik mahallesi çiçekçileri, Pendik çiçek, Pendik çiçekçi, Pendik çiçekçisi, Pendik çiçekçiler, Pendik çiçekçileri, Pendik çiçekçilik, Pendik çiçek market, Pendik çiçek sepeti, Pendik çiçek sipariş, Pendik çiçek siparişi, Pendik çiçek gönder, Pendik çiçek gönderimi, Pendik çiçekçi iletişim, Pendik çiçek gönderme, Pendik çiçekçi telefon, Pendik çiçekçi adres, Pendik nöbetçi çiçekçi, Pendik 24 saat açık çiçekçi, Pendik çiçekçi adres, Pendik çiçekçi telefonları, Pendik çelenk gönderimi, Pendik çelenk siparişi, Pendik çiçek sepeti telefon, Pendik acele çiçek, Pendik acele çelenk, Pendik hızlı çiçek gönder, istanbul Pendik çiçekçi, istanbul Pendik çiçekçiler, istanbul Pendik çiçekçileri, akbank genel müdürlüğü, yapı kredi üssü, kuveyt genel müdürlüğü, gosb, tosb, tuzla deri sanayi, şekerpınar, kimyacılar  , şifa mahallesi, çayırova, orhanlı, aydınlıevler,  pendik yerel çiçekçi, pendik nöbetçi çiçekçi, peendik çiçek siparişi, çiçek gönder, çiçek siparişi, çiçekçi, çiçekçiler, nöbetçi çiçekçi, gece açık çiçekçi, 7/24 açık çiçekçi, 24 saat açık çiçekçi,pendik cicekci_pendik cicekciler