Teraryum bakımı nasıl olur? Teraryum nasıl sulanır? / Pendik Çiçekçi,Pendik Çiçekçiler,Pendik 24 Saat Çiçekçi,Üst Kaynarca Çiçekçi,Alt Kaynarca Çiçekçi,Pendik Çiçek Gönder,Pendik Nöbetçi Çiçekçi,Gül Buketi,Kutu İçinde Çiçekler,Papatya Buketi,Pendik Çiçekçisi,Pendikte Çiçekçiler,Pendik cicekci
Bugün 27 Ekim 2021, Çarşamba         
Bizi Takip Edin!   
 
 SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
1
6
8.754

 

24 SAAT WHATSAPP DESTEK HATTI İLE HİZMETİNİZDEYİZ
24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ
BARIŞ ÇİÇEKÇİLİK
KIZ İSTEME BUKETİ
PAPATYALAR GÜLÜMSETİRsmiley
DÜKKANIMIZlaugh

 

HABERLER / DUYURULAR Tüm Haberler

Teraryum bakımı nasıl olur? Teraryum nasıl sulanır?
08 Subat 2021, 15:34

 

Fanus içerisinde yetiştirilen bitki olan teraryum yeni dönemde evlerin değişilmez aksesuarlarından biri haline geldi. Ancak teraryumların bakımı da görüntüleri kadar hassas. Peki, modern evlerin vazgeçilmezi haline gelen teraryum bakımında dikkat edilmesi gerekenler neler?

 

TERARYUM NASIL SULANIR?

Teraryum, yaz aylarında haftada iki kere, kış aylarında ise haftada 1 kere sulanır. Sukulent ile hazırlanan teraryumların sulanması ise su spreyi yardımıyla yapılmaktadır. Sulamadan önce parmağınızı toprağa hafifçe batırarak toprağın nemini test edebilirsiniz. Teraryum çok az bir miktar su ile idare edebilir. İçerisinde bulunan düzenek nemli kalması için oluşturulmuştur. Sulama işlemleri yapılırken suyun toprağa gelmesi, çiçeğin yüzeylerine gelmemesi kilit noktadır.

TERARYUM BAKIMI NASIL YAPILIR?

Teraryum bakımı zor değildir, biraz hassasiyetle bitkileriniz uzun yıllar kalabilirler. Teraryumun yaz aylarında aydınlık bir ortamda tutulması gerekir. Teraryum az ışık aldığı zaman yeteri kadar beslenmeyince yapraklarında solmalar meydana gelir. Bunu önlemek için doğru ışığı bulmak önemlidir.

 

Teraryum bakımı nasıl olur Teraryum nasıl sulanır
 

 

TERARYUM IŞIĞI SEVER Mİ?

Teraryumların doğrudan güneş ışığı almamasına dikkat edilmesi gerekir. Teraryum doğru ışığı bulamadığı takdirde, bitkiler yapraklarını döker, sararmalar ve solmalar oluşur. Eğer bitkiniz gün ışığı almıyorsa, daha az su vermelisiniz. Işığı kademeli olarak arttırmanız yeterli olacaktır.

 

 

 

 

Pendik Barış Çiçek-Pendik Çiçekçi,Pendik Çiçekçiler,Pendik Cicekci,Pendik Cicekciler,Pendik 24 Saat Çiçekçi,Pendik 24 Saat Çiçekçiler,Pendik Gece Açık Çiçekçi,Alt Kaynarca Çiçekçi,Alt Kaynarca Çiçekçiler